mtbguide.cz

VIDEO: Marokem na kole

Kolo je pro poznávání Maroka ideálním dopravním prostředkem. Nejen, že si zastavíte kde chcete, ale hlavně pro místní obyvatele nejste bohatým cizincem vystupujícím z pronajatého auta či autobusu. A této výhody využijete maximálně. Poznáte rozeklané hory Vysokého a středního Atlasu i život v polopoušti za Antiatlasem, původní berberskou architekturu a hlavně místní příjemné obyvatele. Kulturu tolik odlišnou od naší si vychutnáte se všemi jejími vůněmi, zvuky a pestrými barvami v mumraji tržišt, kde zjistíte, jak snadné je nechat se zlákat ke koupi sice nepotřebných, ale o to krásnějších rukodělných výrobku, zázračných mastí a sladkých dobrot. A že k tomu ještě kývnete na premrštěnou cenu? Nevadí, během cesty se postupně naučíte i smlouvat. Presvědčíte se, jak osvěžující muže být v odpoledním horku berberská whisky a jak se člověk muže těšit na večerní tajine ci kuskus.

Zaujalo vás video a chtěli byste vyrazit do Maroka na kole? Nejlepší je to s Maroko CK Kudrna a s autorem tohoto webu, Rudou Růžičkou.

         

O autorovi Všechny články tohoto autora Webová stránka autora

Martin Hájek

Po většinu roku přebývám 9000 km na východ od ČR, na Taiwanu, kde provozuji cestovní kancelář Tofu Taiwan Tours. Krásy tohoto ostrova i celé Asie objevuji nejen sám, ale i jako průvodce turistů z celého světa. Cestuji nejradši na kole, pěšky či na skútru. Na těchto stránkách či osobně se můžete se mnou vydat od neprostupných pralesů Bornea, přes aktivní sopky Indonésie až na zasněžené vrcholky Himalájí.

Leave a Reply