mtbguide.cz

Ve včerejším článku jsme se podívali na novinky z oblasti fat biků, kterých bylo na Taipei Cycle Show opravdu požehnaně. Dnes se podíváme na novinky a nové trendy v MTB komponentech.

obecne_0008

Na internetu vás určitě neminula zpráva o tom, že Shimano letos začalo prodávat elektronickou sadu XTR. Na jejich stánku v Taipei bylo možné si ji na vlastní kůži vyzkoušet.

image_0138

Řazení je neuvěřitelně lehké a tiché! Pomocí ovládacího panelu na řidítkách lze nastavit nejen řazení, ale i odpružení vidlice a tlumiče Fox. Nejzajímavější mi přišlo být automatické řazení, kdy díky elektronice přehazuje jednou páčkou přehazovačku i přesmykač. Nevyužitou páčku přesmykače pak můžete naprogramovat třeba pro ovládání odpružení.

image_0139

 

Baterie i kabely jsou hezky schované uvnitř rámu, respektive představce. Elektronika na kole je zcela jistě zajímavá věc, ale na svém kole si kupu drátů a počítačů nedovedu, a ani nechci, zatím představit.

image_0107

U vedlejšího stánku společnosti SRAM se spíše orientovali na silniční komponenty. I tak tu však bylo k vidění několik zajímavých kol a součástek.

image_0144Na jednom z vystavených kol se blyštila i nová (a pekelně drahá) inverzní vidlice RockShox RS-1.
image_0146

A o kousek dál byla k vidění i kompletní sada brzd AVID a poměrně nové čtyrpístkové brzdy SRAM Guide.

zajimavost_0025

image_0141Další čeho si nešlo na veletrhu nevšimnout byly kliky s jedním převodníkem. Těch bylo k vidění skutečně nespočet. Ty nejlevnější se dají nyní sehnat za pár korun…

jednajedenact_0001

…až po karbonové kliky s titanovým převodníkem.

jednajedenact_0007

Na stánku Aerozine se v rohu krčil jeden moc hezký direct mount převodník.

zajimavost_0043

Schwalbe na svém stánku prezentoval systém plášťů se dvěma komorami. První komorou je Procore duše nafoukaná na vysoký tlak. Druhou komoru tvoří samostatný bezdušový plášť nafoukaný na tlak okolo 0,8-1,5 bar. Tato technologie  zlepší jízdní vlastnosti a minimalizuje riziko defektu. 

zajimavost_0009Na stánku HT Components mě zaujaly neuvěřitelně lehké a tenké platformové pedály s magnesiovým tělem, titanovou osou a váhou pouhých 210 g.

zajimavost_0004

Pokračování zítra…

            

O autorovi Všechny články tohoto autora Webová stránka autora

Martin Hájek

Po většinu roku přebývám 9000 km na východ od ČR, na Taiwanu, kde provozuji cestovní kancelář Tofu Taiwan Tours. Krásy tohoto ostrova i celé Asie objevuji nejen sám, ale i jako průvodce turistů z celého světa. Cestuji nejradši na kole, pěšky či na skútru. Na těchto stránkách či osobně se můžete se mnou vydat od neprostupných pralesů Bornea, přes aktivní sopky Indonésie až na zasněžené vrcholky Himalájí.

Leave a Reply