mtbguide.cz

Tak jako minulý rok jsem i v tomto roce navštívil jeden z největších veletrhů cyklistiky na světě, Taipei International Cycle Show. Veletrh se konal ve dnech 18.-21. března na východní hranici Taipei v Nangangu. Na ploše zabírající více jak 58000 metrů čtverečních zde vystavovalo více než 1200 firem z celého světa.

obecne_0002

Oběhnout to všechno dalo zabrat a tak jsem na veletrhu strávil 3 celé dny. V porovnání s minulým ročníkem mi tentokrát přišlo, že zde bylo k vidění méně horských kol na úkor silničních, fat biků či elektrobiků.

zajimavost_0017

Giant, nejpopulárnější značka na Taiwanu, pro tento rok na výstavě představil pouhá 3 horská kola. Celokarbonový sjezďák Giant Reign Advanced 27.5, levnější hardtail Giant XtC a Liv Lust.

image_0128

Dámská kola se značkou Liv měly pro tento rok na stánku Giantu převahu. K vidění byly kola, dámské oblečení i pestrobarevné doplňky. Třetinu prezentace pak zabrala nová značka Mementum, kde byly k vidění jednoduchá městská kola vedle nového fat biku.

image_0131

Při výrobě městkého kola UrBike se Giant inspiroval veřejnými koly YouBike, které si v několika městech na ostrově můžete za mírný poplatek půjčit. Za cenu okolo 4000 korun zde budou mít tato kola určitě úspěch. U fat biku se však děsím okamžiku, kdy na hladkých a rovných taipeiských cyklostezkách budu potkávat více a více “bláznů” na těchto kolech…

fat_0009

Na fat bikes zde každopádně bylo možné narazit na každém druhém stánku. Litespeed měl vystavený jeden parádní kousek postavený na titanovém rámu.

image_0226

O kousek dál pak stál pestrobarevný fatbike pro děti…

fat_0002

…či snad elektro fat bike?

Na výběr byla skutečně velká kupa více, či méně zajimavých fat biků. Na Taiwanu zcela jistě nemají použití – nesněží tu, hory tu jsou hodě strmé a pobřeží spíše kamenité, ale do Evropy na zimy to nemusí být úplně špatné…

fat_0011

Více mě však zaujaly nové pláště 27,5+, kterých zde bylo také zepár (WTB, Kenda, Panaracer …) k vidění.

fat_0012

Asi jediné celé kolo s 27,5+ na celém veletrhu byl tento Turner na stánku Vee Tires.

fat_0004

…a když už jsme u těch rozměrů kol a plášťů, tak zde byly k vidění i dvě kola s rozměrem 36 palců.

Pokračování zítra…

            

O autorovi Všechny články tohoto autora Webová stránka autora

Martin Hájek

Po většinu roku přebývám 9000 km na východ od ČR, na Taiwanu, kde provozuji cestovní kancelář Tofu Taiwan Tours. Krásy tohoto ostrova i celé Asie objevuji nejen sám, ale i jako průvodce turistů z celého světa. Cestuji nejradši na kole, pěšky či na skútru. Na těchto stránkách či osobně se můžete se mnou vydat od neprostupných pralesů Bornea, přes aktivní sopky Indonésie až na zasněžené vrcholky Himalájí.

Leave a Reply