mtbguide.cz

Soběšická Mulda 2014

Velmi pěknou tečkou za hlavní závodní sezonou byla tradiční „Mulda“. Ta proběhla v neděli 12.10.2014 coby 18. oficiální ročník tradičního XC závodu pro amatéry ve věku 10-120 let. Je to velmi jezdivá, dobře zabezpečená trať. Součástí je samozřejmě i závodu dětí 4-9 let na kolech po louce, kde se mohou vyřádit i naši malí minibikeři, zatímco se rodičové realizují na vedlejším XC ringu.

Soběšická Mulda 2014

Nádherné počasí letos přilákalo širokou bikerskou veřejnost. Dokonce se podařilo zvednout rekord účasti z roku 2001 (406 borců). Kdo by si v tak povedený listopadový den nechal ujít trať, jakou je Mulda. Trasa závodu je zokruhována na 5 km, s převýšením 166 m a podle kategorie se okruh jede 3x nebo 6x. Na trase se střídají rychlé sjezdy i technické výjezdy. Závod je veden po nezpevněných lesních a polních cestách. Soběšická Mulda je každoročně velmi oblíbená mezi amatérskou cyklistickou veřejností. Má samozřejmě i skvělou diváckou atmosféru, neboť nejatraktivnější pasáže okruhu jsou v dosahu startoviště a stánků s občerstvením.

Soběšická Mulda 2014

Kdo dnes nevyhrál putovní křišťálový pohár přímo z rukou starostky ÚMČ Brno-sever, nevadí. Vždycky je tu ještě nějaká šance vyhrát v tombole spoustu zajímavých cen, případně tu hlavní – let balónem. Ze všeho nejdůležitější je však radost z výhry sám nad sebou. Hezky si užít živou atmosféru závodu, zvednutý tep v nedělním odpoledni, bláto ve tváři a vítr ve vlasech…

O autorovi Všechny články tohoto autora

Ruda Růžička

Najdete mne zpravidla na akcích z cyklistického soudku. Provedu vás exkluzivními MTB revíry naší planety. Rád se s vámi vypravím i do odlehlých, Bohem zapomenutých krajů. Můžete se mnou nahlédnout za obzory nejvyšších horských sedel světa, stejně jako za hranice svých vlastních dosavadních možností.

Leave a Reply