mtbguide.cz

Pozvánka na Jarní Cyklofest 2016

Vyražte na Cyklofest, který je pořádaný slavnými cyklo cestovateli Lucií a Michalem. Informace naleznete níže nebo na stránkách cyklofestu ZDE.

5745d05c-b05c-467c-8356-062fd8af5d27


CO
Jarní Cyklofest 2016 – víkendový cyklosraz, kde se celý den jezdí na kole, pořádají vylomeniny a večer promítá i debatuje o cestách i necestách na kole i bez kola.

KDY
12.–15.5.2016
Již tradičně si můžete víkend prodloužit a projíždět se s námi již od čtvrtka! Můžete dorazit samozřejmě i jen od pátku do neděle, nebo na kteroukoliv jinou část víkendu (napište – domluvíme se).

KDE
Chlum u Třeboně – rekreační středisko Lesák
GPS Loc: N 48°57.72013′, E 14°56.02768′.

KDO TO POŘÁDÁ
Lucie a Michal Jonovi – cyklocestovatelé, průvodci, motivační řečníci, spisovatelé a zakladatelé i organizátoři festivalu cyklistiky a cestování na kole Cyklofest.
Lucie je první (a stále jediná) Češka, která na kole objela svět (non-stop, tři roky, natěžko, bez doprovodného vozidla, 68175km). Zároveň jsou L+M první (a stále jediný) český pár, který na kole objel tuto planetu, jsou autory 7 cestopisných knih a nespočitatelné řady článků, pravidelně vystupují v televizi i rozhlase, jsou zapsáni v České knize rekordů, pracují jako cykloprůvodci pro české cestovní kanceláře a pořádají vlastní cyklistické i cestovatelské akce. Lucie a Michal jsou hrdými rodiči skoro čtyřletého Marka, který se právě naučil jezdit na kole.

PRO KOHO
Pro cyklisty i cykloturisty všech věkových i výkonnostních kategorií. Pro cyklisty na jakémkoliv typu bicyklu. Pro malé cyklisty v sedačkách či přívěsných vozících, na odrážedlech, pidibicyklech, minibicyklech i pořádných bicyklech. Rádi přivítáme každého, kdo chce v sedle kola poznat krásy jihočeské krajiny na Třeboňsku. Rádi přivítáme každého, kdo se chce projet v lokalitě Chlum u Třeboně – Třeboň – Jindřichův Hradec – Nové Hrady. Rádi přivítáme každého, kdo se chce s námi projet mezi rybníky i kolem řek Nežárky a Lužnice. Rádi přivítáme každého, kdo se chce s námi vydat na cestu kolem Světa i na cestu kolem světa, při které opět projedeme zdejší osady nesoucí jména Londýn, Nový York, Bosna, Texas, Paříž, Benátky… Rádi přivítáme každého, kdo s námi zajede do Třeboně na kapra i do Staňkova na sumce (či na jinou místní rybí pochoutku). Na Jarním Cyklofestu 2016 rádi uvidíme každého, kdo má kladný vztah k aktivnímu trávení volného času, chce zažít pohodový víkend a nezkazí žádnou legraci.

CO TAM BUDU DĚLAT – PROGRAM
Na Jarním Cyklofestu 2016 si budu užívat a bavit se na kole i bez. Budu poznávat krásy Třeboňska při celodenních vyjížďkách – ať již při společných jízdách či individuálně (a vydávat se na trasy doporučené organizátory či si vymýšlet vlastní). Aktivně se budu moci zúčastnit večerního a doprovodného programu připravovaného organizátory. Promítat a popovídat letos přijede polosvětoběžník Jaroslav „Šnek“ Král o své cyklopouti do Austrálie, dále dorazí k plátnu pravidelný účastník Cyklofestů Petr Kosař se zážitky z Gruzie a Arménie a přítomni budou samozřejmě i organizátoři Cyklofestu Lucie a Michal Jonovi, dosud stále jediný český pár, který objel non-stop svět na kole. Na Jarním Cyklofestu si ale můžu zorganizovat program zcela vlastní či jen vše z povzdálí pozorovat. A neméně důležité je i to, že i letos si na Jarním Cyklofestu budu moci zazávodit při minizávodě o ceny, zafandit ostatním, držet sám sobě palce při losování tomboly, držet palce ostatním…

KDE TAM BUDU JEZDIT – TRASY
Hlavní náplní Jarního Cyklofestu 2016 bude cykloturistika a tedy poznávání blízkého i vzdálenějšího okolí. Terén je v okolí Chlumu u Třeboně ideální k pohodové cykloturistice, roviny střídá mírně zvlněný profil, žádné výrazné kopce ani těžká stoupání na trasách nejsou. Každý den se můžu připojit ke skupině vedené průvodcem a budu si moci vybrat ze dvou tras – jedné kratší (jsem-li rodič s dítětem, jsem-li méně zdatný/á, začínající, unavený či neotlačoval-li jsem před Jarním Cyklofestem dostatečně a nyní proto po předešlém dni v sedle trpím bolestí sedací části těla…) a jedné delší (jsem-li zdatnější bicyklista, chci-li toho hodně vidět, či mám-li potřebu machrovat po víkendu před sousedkou/kolegou v práci, kolik že jsem toho za víkend ujel/a na kole…). Na trase bude průvodce dělat zastávky na oběd, kávu, pivo, svačinu, focení, kochání se… Nevyhovuje-li mi jízda ve skupině a budu-li chtít jezdit sám/sama bez průvodce, mohou mi organizátoři poskytnout tipy, kam se zajet podívat a doporučí mi nejvhodnější trasu, neboť mi je jasné, že jízda ve skupině nevyhovuje každému (ale na druhou stranu je při ní větší sranda).

JAK SE TAM DOSTANU
Autem: viz mapa. Parkování v areálu.
Na kole: viz mapa. Parkování pod střechou a pod zámkem.
Vlakem: nejbližší stanice je Majdalena (pozor: nádraží jménem „Majdalena zastávka“ je cca 2 km severněji!), odkud to mám na základnu do Chlumu u Třeboně 6 km po okresní silnici, resp. po cyklotrase č. 122. Zde se můžu kouknout na trasu.
Busem: přímo do Chlumu u Třeboně. Mám-li skládačku, bude to hračka; nemám-li skládačku, nebudu to s kolem do busu snad ani zkoušet.
Letadlem: výhradně hydroplánem, přistávací plocha je hned přímo vedle pláže.

A PROČ SE VLASTNĚ MÁM ZÚČASTNIT?
Protože na Jarním Cyklofestu 2016 zkrátka nemůžu chybět a níže i výše uvedené skutečnosti mě nalákaly k příjemným víkendovým chvílím na kole uprostřed krásné jihočeské krajiny ve společnosti zkušených cyklocestovatelů Lucie a Michala i dalších starých či nových přátel se stejnou touhou a vášní.
Anebo chci zase jednou vyvézt rodinu a strávit příjemný společný víkend v přírodě na kolech.
Anebo prostě jen chci vypadnout do přírody na kole.
Anebo chci při vyjížďkách a večerním juchej poznat nové kamarády se stejným koníčkem.
Anebo na Jarní Cyklofest 2016 prostě a jednoduše jen chci.
A chci a chci a chci!

PROGRAM

Čtvrtek 12.5.
Příjezd
Individuální v průběhu dne; můžete jen zaparkovat a hned vyrazit na kolo někam do okolí.
15:00 a dále
Budou k dispozici organizátoři L+M, bude fungovat prezentace a od této chvíle se bude možné i ubytovat.
19:30
Večeře.
20:30 a dále
Společné večerní sezení a pokec s cyklocestovateli a organizátory Cyklofestu Lucií a Michalem Jonovými. Promítání z cyklocest L+M na téma, které si přítomní diváci vyberou.

Pátek 13.5.
6:00
Budíček I: pro zájemce o ranní rozcvičku na rosou zalitém travnatém břehu rybníka Hejtman za zvukového doprovodu chlumeckých kohoutů i ranního zpěvu přítomného ptactva.
7:00
Budíček II: pro zájemce o pozdní rozcvičku na břehu rybníka Hejtman za romantického doprovodu chlumeckých cirkulárek i brousků místních rolníků.
8:00
Snídaně.
9:00
Postupný start individuálních vyjížděk. Společná dětská trasa s Lucií startuje později (a dle chuti a nálady nejmladších účastníků).
Pozdní odpoledne
Postupné návraty z denních vyjížděk.
17:00
Začátek prezentace pro ubytované od pátku.
19:30
Večeře.
20:30 a dále
Společné večerní sezení a pokec s promítáním z cykloputování po Gruzii a Arménii nazvaného „Od Kavkazu po Ararat“ Petra Kosaře, pravidelného účastníka Cyklofestu.
Zvláštní bod programu: zapíjení nových přírůstků v pelotonu (kdo netuší: k pravidelným účastníkům Adéle a Petrovi nedávno přiletěl čáp s Kryštofem).
V případě zájmu ještě jedno promítání: z cest Lucie a Michala (téma na přání).

Sobota 14.5.
6:00
Budíček I: pro zájemce o ranní rozcvičku na rosou zalitém travnatém břehu rybníka Hejtman za zvukového doprovodu chlumeckých kohoutů i ranního zpěvu přítomného ptactva.
7:00
Budíček II: pro zájemce o pozdní rozcvičku na břehu rybníka Hejtman za romantického doprovodu chlumeckých cirkulárek i brousků místních rolníků.
8:00
Snídaně.
9:00
Postupný start skupinových vyjížděk; dětská trasa s Lucií startuje později (a dle chuti a nálady nejmladších). Kromě skupin vedených Lucií a Michalem jede dnes i tzv. skupina šnečí, kterou vede Jarda „Šnek“ Král, kdy si lze vyzkoušet Jardovo tempo při cestě do Austrálie – cílem zde na Jarním Cyklofestu je dojet jen do nejbližší hospody (no, možná i do té, co je o trochu dál, než ta nejbližší, a možná ještě i o trochu dál…).
Pozdní odpoledne
Postupné návraty z denních vyjížděk.
18:00
Blok závodů (dětský cyklo-troj-boj, cyklo-troj-boj pro dospělé).
19:30
Večeře.
20:30 a dále
Táborák, buřty a také společné večerní sezení s promítáním a komentářem Jaroslava „Šneka“ Krále o jeho dosavadní cestě kolem světa, kterou na Cyklofestu od počátku sledujeme a na kterou jsme ho z Jarního Cyklofestu 2013 všichni vyprovázeli.
Dále je na programu dekorování vítězů závodů i tombola… no, takže zase nabitý večer.

Neděle 15.5.
6:00
Budíček I: pro zájemce o ranní rozcvičku na rosou zalitém travnatém břehu rybníka Hejtman za zvukového doprovodu chlumeckých kohoutů i ranního zpěvu přítomného ptactva. Pozn. pro váhavé: „Tak aspoň jednou!“
7:00
Budíček II: pro zájemce o pozdní rozcvičku na břehu rybníka Hejtman za romantického doprovodu chlumeckých cirkulárek i brousků místních rolníků.
8:00
Snídaně. Poslední.
9:00
Postupný start skupin na vyjížďky – dětská trasa s Lucií startuje později (a dle chuti a nálady nejmladších).
Pozdní odpoledne
Návrat z vyjížděk na základnu a individuální odjezdy domů.

O autorovi Všechny články tohoto autora Webová stránka autora

Martin Hájek

Po většinu roku přebývám 9000 km na východ od ČR, na Taiwanu, kde provozuji cestovní kancelář Tofu Taiwan Tours. Krásy tohoto ostrova i celé Asie objevuji nejen sám, ale i jako průvodce turistů z celého světa. Cestuji nejradši na kole, pěšky či na skútru. Na těchto stránkách či osobně se můžete se mnou vydat od neprostupných pralesů Bornea, přes aktivní sopky Indonésie až na zasněžené vrcholky Himalájí.

Leave a Reply