mtbguide.cz

Pozvánka na 24. cestovatelský SCUK!

Je pro vás cestování vášeň, práce nebo zatím jen sen? Každoroční festival Cestovatelský SCUK je tradičním setkáním všech příznivců cestování a příležitostí setkat se se zkušenými cestovateli. Pokud je pro vás cestování, byť jen prstem po mapě, srdcová záležitost, Cestovatelský SCUK je pro vás příležitostí zaposlouchat se do vzrušujících vyprávění o rozmanitých místech a velkých dobrodružstvích prožitých na cestách.

Letošní v pořadí již čtyřiadvacátý ročník se bude konat v sobotu 12.3.2016 v Ostravě v klubu Atlantik.

Během nabitého celodenního programu se můžete těšit např. na Jana Říhu, nevidomého cestovatele a horolezce, který jako druhý nevidomý v historii zdolal nejvyšší horu Jižní Ameriky Aconcaguu, dále na film extrémního bikera Pavla Richtra: 1000 mil Aljaškou na kole s Pavlem Richtrem, který zachycuje jeho účast na nejtěžším zimním závodě světa Iditarod Trail Invitational, také na cestovatele, fotografa a ekologa Ivo Dokoupila, který se označuje za milovníka všeho na východ od našich hranic a poví nám něco o těchto končinách, nebo neméně zajímavé přednášky o Ománu či Kyrgystánu. Jistě vás zaujme i přednáška ostravského cestovatele Ivo Petra, který na festivalu představí svoji novinku, promítání o Japonsku – ostrov Hokkaidó.

plakat scuk 2016

Zároveň můžete v prostorách klubu Atlantik navštívit výstavu fotografií z cest Jakuba Cejpka, milovníka hor, skal, cestování a dobrodruha tělem i duší, zároveň šéfredaktora časopisu Everest, horského průvodce a zejména zapáleného fotografa s nutkavou potřebou zachytit svět kolem sebe. Fotografie z míst navštívených v rámci zájezdů pořádaných CK Kudrna, kterých se Jakub Cejpek jako průvodce účastní, ale i z jeho jiných cestovatelských zážitků, můžete v klubu Atlantik obdivovat od 1.3.2016 do 31.3.2016.

 Veškeré aktuální informace naleznete na FB události akce

Vstupenky si můžete zakoupit na následujícím odkazu: http://atlantik.koupitvstupenku.cz/

O autorovi Všechny články tohoto autora Webová stránka autora

Martin Hájek

Po většinu roku přebývám 9000 km na východ od ČR, na Taiwanu, kde provozuji cestovní kancelář Tofu Taiwan Tours. Krásy tohoto ostrova i celé Asie objevuji nejen sám, ale i jako průvodce turistů z celého světa. Cestuji nejradši na kole, pěšky či na skútru. Na těchto stránkách či osobně se můžete se mnou vydat od neprostupných pralesů Bornea, přes aktivní sopky Indonésie až na zasněžené vrcholky Himalájí.

Leave a Reply