mtbguide.cz

Pozvánka na 23. Cestovatelské SCUK

Příchod jara a nové cestovatelské sezóny přímo vybízí začít přemýšlet o dalších cestovatelských metách. Zasněte se s námi a přijďte si poslechnout poutavá vyprávění o cestách blízkých i dalekých, zážitcích plných dobrodružství, příbězích smutných, veselých i k zamyšlení. Nebudou samozřejmě chybět ani dechberoucí fotografie a dokumenty ze všech koutů světa. Představíme kudrnovský katalog zájezdů na rok 2015 a vyhlásíme výsledky loňské fotosoutěže na téma “Převážně nevážně, ale vždy odvážně”. A to není ani zdaleka vše, co vás čeká na již tradičním 23. ročníku Cestovatelského SCUKU, který se koná 7. 3. 2015 od 9. hod v Sálu Břetislava Bakaly v brněnském Bílém domě. Společně procestujeme všechny možné kouty naší planety, např. Francii na kanoe, Ameriku a Afriku na kole, Kyrgyzstán, Grónsko, Finsko pěšky a mnoho dalších…

Životní výzva cyklocestovatele Michala Jona

Scuk

Zkušený cyklista a druhý Čech, který na kole objel svět – to je cyklocestovatel Michal Jon. Jeho další životní výzvou byl časový závod napříč USA od Pacifiku po Atlantik, dlouhý 4850 km s celkovým převýšením přes 50000m a časovým limitem pouhých 9 dnů! Napínavé vyprávění, jak to bylo s účastí a výsledkem historicky prvního českého týmu v nejtěžším cyklistickém závodě na světě, si poslechněte v 10:30.

Kola pro Afriku – cesta ke vzdělání

Scuk

Cestovatel, dobrodruh, sportovec Roman Posolda je také jedním ze zakladatelů společnosti Kola pro Afriku, která se snaží pomoci gambijským dětem do škol. V 10:00 se dozvíte poslední doslova africky žhavé novinky a možnosti, jak i vy můžete pomoci africkým dětem na jejich cestě ke vzdělání.

Nevidomý horolezec Jan Říha a jeho výstup na Aconcaguu

Scuk

O svých zážitcích vám bude vyprávět nevidomý horolezec Jan Říha, který se rozhodl pokořit nejvyšší horu Jižní Ameriky Aconcaguu, s jejími 6 962 metry. Stal se tak druhým nevidomým v historii, kterému se to podařilo. A jak se mu to celé povedlo si můžete poslechnout ve 12:55.

Mára Holeček na Antarktidě

Scuk

Marek Holeček, vynikající horolezec, který se zabývá především objevováním nových výstupových směrů v nejvyšších horách světa. Odmítá představu, že vrcholem snažení je dosažení co nejvyšší nadmořské výšky. Důležitější pro něj jsou obtížnost výstupu a styl, jakým se k vrcholu dostane. Jeden z jeho lezeckých cílů byla i Antarktida. O splnění svého snu vám povypráví ve 14:45.

Hrdinské časy v Tatrách

Scuk

V 18:45 si přijde zavzpomínat na dávné časy v Tatrách skvělý vypravěč, zkušený cyklotremp a spisovatel Honza Vlasák. Na svém kole procestoval 50 zemí světa a je jedním z našich nejlepších outdoorových literárních humoristů.

A to není vše…

Spousty dalších poutavých přednášek významných cestovatelů, průvodců cestovní kanceláře Kudrna či dalších dobrodruhů, u kterých byste rozhodně měli být!

Kompletní program festivalu najdete na oficiálních stránkách www.kudrna.cz/scuk , aktuality sledujte i na FB profilu. Vstupenky jsou k zakoupení v předprodeji za 220 Kč, se zákaznickou kartou Kudrna či ISIC kartou dokonce ještě levněji, na místě si 20 Kč připlatíte. A nezapomeňte, že vstupenky jsou slosovatelné o zajímavé ceny. Těšíme se na vás…

Scuk

O autorovi Všechny články tohoto autora Webová stránka autora

Martin Hájek

Po většinu roku přebývám 9000 km na východ od ČR, na Taiwanu, kde provozuji cestovní kancelář Tofu Taiwan Tours. Krásy tohoto ostrova i celé Asie objevuji nejen sám, ale i jako průvodce turistů z celého světa. Cestuji nejradši na kole, pěšky či na skútru. Na těchto stránkách či osobně se můžete se mnou vydat od neprostupných pralesů Bornea, přes aktivní sopky Indonésie až na zasněžené vrcholky Himalájí.

Leave a Reply