mtbguide.cz

Vánoce se neúprosně blíží a tak pro vás máme tipy, které vám mohou usnadnit výběr dárků pro vaše blízké bikery nebo (ještě lépe) rovnou pro vašeho dvoukolého miláčka. Nechte se inspirovat zajímavou infografikou, kterou vytvořil server singletracks.com na základě výsledků ankety o oblíbenosti MTB produktů, která probíhala v Severní Americe a Austrálii. V anketě sice chybí Evropa, ale i tak je většina těch “top” výrobků jednoduše dostupná i u nás a navíc si můžete porovnat výsledky ze zámoří s tím jaké vybavení používáte osobně a co znáte z našich končin…

V první části infografiky naleznete nejoblíbenější výrobce rozdělené podle geografických regionů a porovnává se zde i oblíbenost konkrétních modelů kol rozdělených podle stylu jízdy. Zde je asi nejlépe vidět to, že většina odpovědí pochází ze zámoří. Nenajdete zde sice žádné neznámé značky, avšak mimo Specialized a Giant patří většina značek kol u nás k těm dražším a exkluzivnějším.

Best MTB Gear 2014 - 1

Best MTB Gear 2014 - 2

Druhá část tabulky se již zaměřuje na jednotlivé komponenty, počínaje odpruženými vidlicemi a teleskopickými sedlovkami konče. Zde mne asi nejvíce zaujal velký rozdíl v oblíbenosti vidlic Rock Shox a Fox a také drtivé (a oprávněné) vítězství brzd Shimano XT(R) oproti SRAMu.

Best MTB Gear 2014 - 3

Best MTB Gear 2014 - 4

Best MTB Gear 2014 - 5

Vybrali byste si něco pod stromeček? Já tedy určitě!

O autorovi Všechny články tohoto autora Webová stránka autora

Martin Hájek

Po většinu roku přebývám 9000 km na východ od ČR, na Taiwanu, kde provozuji cestovní kancelář Tofu Taiwan Tours. Krásy tohoto ostrova i celé Asie objevuji nejen sám, ale i jako průvodce turistů z celého světa. Cestuji nejradši na kole, pěšky či na skútru. Na těchto stránkách či osobně se můžete se mnou vydat od neprostupných pralesů Bornea, přes aktivní sopky Indonésie až na zasněžené vrcholky Himalájí.

Leave a Reply