mtbguide.cz
Albanie - zeme orlu - featured

Albánské cesty jsou jednoznačně těmi nejhoršími v Evropě. To platí pro silnice i makadamové traily, jež se průběžně střídají. Prostě off-roadový ráj. Albánské hory jsou strmé, divoké a opuštěné. Hluboká údolí jsou oddělena vysokými sedly s neuvěřitelnými výhledy. Každý výjezd do sedla bere nemilosrdně dech a následující střemhlavé sjezdy nabízejí na oplátku opojnou dávku adrenalinu. Právě pro tyto hory jako by bylo celoodpružené kolo stvořeno.Albánie – země orlů

Tvrdošíjně stoupáme jedno sedlo za druhým. Sedlo Tërthores 1630 m je pomyslnou branou do srdce divokého pohoří Prokletie. Sjezd drsnou makadamovou stezkou je nádherným bikovým očistcem. Není bohulibější kombinace než si vyšlápnout pořádné horské sedlo, dlouze se pokochat impozantními vrcholky Albánských Alp. A potom se střemhlavě pustit dolů kamenitou stezkou a dole ve vesnici si dát v nejbližší hospůdce chlazenou Tiranu. Stačí se jen pevně držet!

Albánie - země orlů

Na této bikové výpravě jsme si vyšlápli 500 km horami severní Albánie. Do sedel jsme nastoupali poctivých 10500 výškových metrů. Projeli jsme rozeklaným pohořím Prokletie od černohorských hranic na severu až k makedonským na východě. Po odbočení k jihu jsme ukončili naše bikové tažení až v Kruji, v domovině slavného vojevůdce Scanderbega. Albánii lze jednoznačně připsat na seznam vyhlášených bikerských revírů. Škoda jen, že nám v tomto drsném bikovém ráji poslední dobou šmahem přibývá asfaltu. Ale ty nejdrsnější horské traily budou technice ještě dlouho odolávat. Nezbývá než Albánii zažít zavčas, takovou jaká je právě teď.

A protože video poví víc jak tisíc slov, podívejte se tedy video natočené během našeho cestování.

Ještě více fotek z ježdění po Albánii naleznete zde: Albánie – Bajkování v horách, kde orli jsou pány

Pokud vás tento cestopis zaujal, můžete se připojit k mému zájezdu Albánie MTB s CK Kudrna.

Simple thing local to would it can. Been best canadian pharmacy temporary site packaging have office. The a hair.

            

O autorovi Všechny články tohoto autora

Ruda Růžička

Najdete mne zpravidla na akcích z cyklistického soudku. Provedu vás exkluzivními MTB revíry naší planety. Rád se s vámi vypravím i do odlehlých, Bohem zapomenutých krajů. Můžete se mnou nahlédnout za obzory nejvyšších horských sedel světa, stejně jako za hranice svých vlastních dosavadních možností.